
Duiken voor kinderen – najaar 2025
21 juli 2025Op zondag 21 september 2025 hebben we een bijzondere stap gezet: de duikstek die we voorheen kenden als Goudzwaard draagt vanaf nu de naam Valentijn’s Duikstek.
Waarom deze naam? Omdat Johan Valentijn een geliefd lid van onze staf was. Hier maakte hij zijn onderwaterkaart voor zijn Divemaster-opleiding, en samen hebben we op deze plek talloze prachtige duiken beleefd.
Nu heeft Johan zijn eigen bordje gekregen – zowel boven als onder water. Extra speciaal: het onderwaterbordje bevat een stokje en vormt zo een sepiarekje. Hopelijk vinden de sepia’s hier volgend jaar een mooie plek om hun eitjes af te zetten. En wie weet… misschien komt er zelfs een zeepaardje langs!
In het bijzijn van zijn dochter en schoonzoon aan de kant, en Johan Jr. mee onder water, hebben we samen stilgestaan bij het verlies – met een traan, maar ook met een lach. Want zo doen wij dat: samen het leven vieren, zelfs in herinnering.
Duik jij binnenkort op Valentijn’s Duikstek?
Veeg het bordje schoon en geef een OK-teken als je erlangs zwemt. Dat zou Johan prachtig hebben gevonden.




